Yanık İzi Tedavisi

Yanık İzi Tedavisi

Bir Tanık veya Yara Neden Olur?

Yanık; ısı, elektrik, kimyasal maddeler, ışık, radyasyon veya sürtünme nedeniyle oluşan yaralanma türüdür. Çoğu yanık da sadece deri (epidermal doku ve dermis) etkilenir. Yanık da acı yaygındır ve skarlı iyileşmelere neden olabilir. Yanık yaralanmalarında sistemik takip çok önemlidir. Yanık da skar kontraktürü ikinci veya üçüncü derece yanık sonrası oluşan cilt skarlaşması anlamına gelir. Cilt yandığı zaman çevre dokuda bir kontraktür oluşabilir ve çevre dokuları çekmeye başlar.

Nasıl Tedavi Edilebilir?

Bir yanık skarında hipertrofik ve keloid yara izleri ve pigmentasyon kusurları içeren tüm formlar yer alır. Bu yara izleri zamanla kalınlaşır. Dermapen ® 2.5mm kadar benzersiz dikey iğneleme ve derinlik kontrolü ile diğer yöntemlere göre daha üstün yanık izleri tedavisi sağlar. Otomatik iğneleme ile yara yerinin görünüşü, doku esnekliği, boyutu ve hareket kabiliyetinin artırılmasında önemli ölçüde tedavi sağlanır.

Tedavi Kürü

Yanık izleri tedavilerinde birden fazla tedavi protokolü gerekli olabilir ve istenen sonuçları görmek için farklı protokoller kombine edilebilir.