Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

Ne Çatlakları Neden Olur?

Çatlaklar veya stria denilen problem renk tonu değişikliğiyle cilt üzerinde oluşan yara izi bir formudur. Dermisin yırtılması ile oluşur ve zamanla azalmasına rağmen tamamen yok olmaz. Çatlaklar genellikle hızlı büyüme ile ilişkili hızlı cilt gerilmesi sonucu oluşur. Çatlaklara ayrıca ergenlik, hamilelik, kas geliştirme, transseksüeller için hormon replasman tedavisi ile ilişkili hormonal değişiklikler neden olabilir. Tıbbi terminolojide striae atrophicae, vergetures, stria distansae, stria kutis distansae, stria gravidarum ( gebeliğin neden olduğu durumlarda), lineae atrophicae, linea albicante, ya da sadece çizgiler olarak adlandırılır.

Nasıl Tedavi Edilebilir?

Çeşitli lazer tedavileri, dermabrazyon ve reçeteli retinoidler mevcut çatlakları ve görünümünü iyileştirmek amacıyla kullanılabilir. Dermapen ® kullanımı bu kötü görüntüyü tedavi amacıyla kullanılabilir.Yeni kollajen stimülasyonu çatlakları azaltmak ve renk değişikliğini yok etmek için daha etkilidir. Dermapen ® , Kollajen İndüksiyon Terapi ( CIT ) sayesinde çatlaklara çözüm sağlar.

Dermapen ® pürüzsüz ve sağlıklı renkte ciltler için cilt altında kollajen ve elastin üretmek için fibroblast uyarımını sağlar.

Kaç Tedavi Gereklidir?

Hastaların çoğunda 5-6 seans tedavi gerekli olabilir.İlk tedaviden itibaren mevcut durumda fark görülecektir. 4 haftada bir seans tekrarı önerilmektedir.