Anti Aging

Anti Aging

Kırışıklık Giderme / Anti-aging

Cilt kırışıklıkları genellikle nemini koruma yeteneği kaybetmiş bir cildin epidermal katmanlarının incelmesi sonucunda, yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak görünür. Deride kırışıklıklar yaşlanma, sürekli tekrarlanan yüz ifadeleri , güneş hasarı, sigara, kötü hidrasyon ve diğer çeşitli faktörler ile meydana gelir. Vücudun toplam su miktarının azalması ile dehidrasyon oluşur, bu da cilt büzülmesini neden olabilir. Zamanla cildin dermal tabakası incelir ve zamanla daha az kolajen üretilir. Derinin dermal tabakası altında cildin üst tabakalarını desteklemek için yağ hücrelerinin daha yoğun halde bulunduğu subkutan tabakası bulunmaktadır.

Dermapen Kırışıklıkları Nasıl Engelleyebilir?

Dermapen uygulaması yıllar boyunca oluşan deri formasyonundaki bozulma için tedavi edici bir protokoldür. Dermapen ® Kollajen İndüksiyon Terapi (CIT) ile cildin bütünlüğünü koruma sürecini destekler. Dermapen ® 90 derece açı ile dikey mikro iğneleme imkanı sağlar. 33 gauge kalınlığındaki 12 adet iğne ile minimum epidermis hasarı ile kollajen stimülasyon hızla ve kolayca yapılabilir.

Dermapen Tedavisini Kaç Seans Uygulamak Gereklidir?

Uygulanacak farklı hastalara göre profesyonel bir destek alabilirsiniz. Farklı cilt koşulları farklı tedavi protokolleri gerektirebilir. Cilt koşullarına göre 2 ile 6 Dermapen seansı ile istenilen sonuçları görebiliriz. 6 ayda bir tekrarlana Dermapen seansları kırışıklık tedavisinde daha kalıcı sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir.