Akne İzleri Tedavisi

Akne İzleri Tedavisi

Akne İzleri Neden Olur?

Skarlarda, yaralanma sonrası normal deri yerine fibröz doku alanları (fibrozis) vardır. Deri ve vücudun diğer dokularında yara tamiri biyolojik süreçte yara izi olarak sonuçlanır. Skarlaşma çok küçük lezyonlar olabildiği gibi , her yara yerinde de (örneğin kaza, hastalık, ameliyat sonrası) olabilir. Yara dokusu ,yerine geçtiği doku ile aynı proteini (kolajen) içerir , fakat protein lif kompozisyonu farklıdır. Skar dokusunda kollajen tek bir yönde hizalanır ve daha kalın bir görünüm elde edilir. Akne tedavisi uzun süreli bir uygulamadır ve yara yerleri skarlaşmalara neden olabilir. Hormon bozukluğu, alerji, çevresel faktörler ve beslenme eksiklikleri akne’nin birçok nedenleri arasındadır. Cildin aşırı yağlı olması ve ölü deri hücreleri akne izlerinin enflamatuar yanıt reaksiyonuna neden olabilir. Cildin kollajeni deforme olması ve kalınlaşarak iyileşmesi skar dokusuna neden olur.

Akne İzleri / Cerrahi İzler Nasıl Tedavi Edilir?

Dermapen ® izlerin tedavisinde köklü sonuçlar sağlayabilir. Dermapen ® yeni kolajen ve elastin uyarımıyla collagenesisi uyarır ve yeni kılcal damar oluşumunu sağlar. Böylece bölgeye kan akımını artırabilir.Kan akışını arttırmak yeni cilt için sağlıklı bir temel oluşturur. “Cilt iğneleme” ile düzensiz skar dokusu kırılır ve yeni doku büyümesi uyarılır. Dermapen ® iyileşme sürecini hızlandırır ve daha az ağrıya neden olarak bölgeyi tedavi ederken epidermisin bütünlüğünü bozmaz.

Kaç Seans Tedavi?

Tıbbi tedavi açısından bir profesyonele danışmalısınız. Her hasta farklıdır ve koşullar değişken olabilir. Tipik olarak bir tedavi rejimi 5-6 seanstan oluşmaktadır.